Baş İdarənin təşkilatçılığı ilə Ramazan bayramı münasibətilə konsert keçirilib
Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbində Ramazan bayramı münasibətilə konsert keçirilib.
Tədbirdə Baş İdarənin rəis müavini Nazim Əliyev, Mədəni Tədbirlərin Təşkili və Yaradıcı Gənclərlə İş Mərkəzinin direktoru Həcər İsrafilova, hərbi məktəbin kollektivi iştirak ediblər.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlayıb.
Humay Muxtarova və Ayaz Məmmədovun aparıcılığı ilə keçən konsertdə populyar müğənni Nadir Qafarzadə, aşıq Elvin Mehmanlı, Xətai rayon Mədəniyyət
Mərkəzinin “Səma” rəqs ansamblı rəngarəng ifalarla bayram əhval-ruhiyyəsi yaradıblar.
Tədbirin təşkilində əsas məqsəd Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbin şəxsi heyətinin və kursantlarının asudə vaxtını səmərəli təşkil etmək, onları mədəni irsimiz və milli dəyərlərimizlə yaxından tanış etməkdir.

Главное Управление Культуры города Баку организовало концерт, приуроченный к празднику Рамазан, который прошел в Азербайджанской Высшей Военной Школе имени Гейдара Алиева.
На мероприятии приняли участие заместитель начальника Главного Управления Назим Алиев, директор Центра оргинизации культурных мероприятий и работы с творческой молодежью Хеджер Исрафилова, коллектив военной школы.
После прозвучания Государственного Гимна Азербайджанской Республики, мероприятие открыли ведущие Хумай Мухтарова и Аяз Мамедов. На концерте выступили популярный певец Надир Гафарзаде, ашуг Эльвин Мехманлы, танцевальный ансамбль «Сяма» Хатаинского районного центра культуры, которые придали встрече праздничный дух.
Основная цель мероприятия организавать досуг личного состава и курсантов Азербайджанской Высшей Военной Школы имени Гейдара Алиева, ознакомить их культурным наследием и национальными ценностями.