Zakir Həsənov türkiyəli həmkarına başsağlığı verib
Azərbaycanın müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyənin milli müdafiə naziri Hulusi Akara və Baş qərargah rəisi ordu generalı Yaşar Gülerə başsağlığı ünvanlayıb. Visiontv.az xəbər verir ki, bu barədə məlumatı Müdafiə Nazirliyi yayıb.
Başsağlığında deyilir: "Qardaş Türkiyə Quru Quşunlarına məxsus hərbi helikopterin Bitlisdə qəzaya uğraması nəticəsində yüksək rütbəli hərbi qulluqçuların, xüsusilə də Elazığ 8-ci ordu korpusunun komandiri korpus generalı Osman Erbaşın həlak olması və hərbçilərin yaralanması, Şırnak bölgəsində isə hərbi avtomaşının aşması nəticəsində on bir hərbi qulluqçunun xəsarət alması haqqında xəbər məni dərindən kədərləndirdi.
Sizin acınız bizim də acımızdır.
Şəhid olanlara rəhmət diləyir, onların yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verirəm. Bütün yaralılara Tanrıdan şəfa diləyirəm.

Министр обороны Азербайджана выразил соболезнования турецкой стороне
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов направил письма с выражением соболезнования Министру национальной обороны Турецкой Республики господину Хулуси Акару и начальнику Генерального штаба генералу армии Яшару Гюлеру.
В письме говорится: «Глубоко потрясен известием по поводу гибели высокопоставленных военнослужащих, в частности командира 8-го армейского корпуса Элязыг корпусного генерала Османа Эрбаша, и ранения военнослужащих в результате крушения военного вертолета Сухопутных войск братской Турции в Битлисе, а также ранения одиннадцати военнослужащих в результате опрокидывания военного автомобиля в регионе Ширнак.
Ваше горе это и наше горе тоже.
Да упокоит Всевышний Аллах души шехидов. Разделяю скорбь и горечь родных, выражаю их семьям глубокие соболезнования. Желаю скорейшего выздоровления раненым.