Son sutkada 2669 nəfər COVİD-19-dan sağalıb
Azərbaycan Respublikasında koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 2124 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 2669 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan Visiontv.az-a verilən məlumata görə, COVID-19 üçün götürülən analiz nümunələri müsbət çıxmış 27 nəfər vəfat edib.
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 568 089 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 530 774 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 7551 nəfər vəfat edib, aktiv xəstə sayı 29 764 nəfərdir.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 12 963, ötən müddət ərzində isə ümumilikdə 5 405 244 test aparılıb.

В Азербайджане за сутки коронавирусом заразились 2 124 человека
В Азербайджане зарегистрировано 2 124 новых случая заражения коронавирусной инфекцией, 2 669 больных вылечились. Как сообщили Visiontv.az в Оперативном штабе при Кабинете министров, за сутки от коронавируса скончались 27 человек.
На сегодняшний день в стране выявлено 568 089 фактов заражения COVID-19, из них вылечились 530 774 человека, 7 551 скончался, активно больных - 29 764.
За последние сутки в связи с выявлением новых случаев заражения коронавирусом проведено 12 963 теста, в целом - 5 405 244 теста.