Şəhid və qazi övladları ilə bağlı xeyriyyə aksiyası davam edir
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi və Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə şəhid və qazi övladları ilə bağlı xeyriyyə aksiyası keçirilib.
Aksiyada “Medilux” klinikasının plastik cərrahı Dilqəm Məhərrəmov təmənnasız iştirak edib. Aksiyanın aparıcısı Könül Muxtarova növbəti xeyriyyə aksiyası iştirakçılarını salamlayıb, sonra Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin Qadınlar və Hərbi Qulluqçuların Ailələri ilə iş üzrə şöbənin rəisi Zümrüd Səmədova çıxış edərək, görülən tədbirin əhəmiyyətindən danışıb.
İş adamı Ruhi Əliyeva tanınmış sənətkarlar – Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artisti Təyyar Bayramov və Samirə Allahverdiyeva tədbirə dəstək veriblər.
Vətən müharibəsində Qələbəmizi qanı və canı bahasına qazanan Şəhid və Qazi ailələri daim diqqət mərkəzində saxlayan Baş İdarə bu aksiyanı gələcəkdə də davam etdirəcək.

Главное Управление продолжает благотворительную акцию
Благотворительная акция для детей шехидов и участников войны, организованная Министерством Обороны Азербайджанской республики и Главным управлением культуры города Баку, при безвозмездным участии пластического хирурга клиники “Medilux” Дильгама Магеррамова продолжается.
Ведущая акции Кенюль Мухтарова, поприветствовав участников мероприятия дала им слово. Начальник отдела Работы с женщинами и семьями военнослужащих Главного Управления личного состава Министерства обороны Зюмрюд Самедова рассказала о значении благотворительной акции.
Бизнес-леди Рухи Алиева, популярные певцы – Заслуженный артист Азербайджанской республики Тайяр Байрамов и Самира Аллахвердиева поддержали мероприятие.
Члены семей шехидов и участников войны поблагодарили организаторов за заботу и внимание.
Главное Управление и впредь будет продолжать такие акции и оказывать должное внимание семьям шехидов и участникам Карабахской войны.