Ramazan bayramı tətilində avtobuslar işləməyəcək
Nazirlər Kabinetinin Qərarına əsasən, Azərbaycan Respublikasının ərazisində iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 2021-ci ilin 11 və 12 may iş günləri ilə müvafiq olaraq 8 may və 16 may istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilib.
Bu barədə Visiontv.az-a Nazirlər Kabinetindən bildirilib.
Bununla da Ramazan bayramı günləri də daxil olmaqla mayın 9-dan 15-dək qeyri-iş günləri olacaq. İş mayın 16-dan başlayacaq.
Nazirlər Kabinetinin digər Qərarına əsasən, 9 may saat 00:00-dan 16 may saat 06:00-dək ölkə ərazisində ictimai nəqliyyatın fəaliyyəti dayandırılacaq.

В связи с праздником Рамазан были изменены рабочие дни и режим карантина
В связи с праздником Рамазан в Азербайджане были внесены изменения в рабочие дни и режим карантина. Об этом сообщает пресс-служба Кабинета министров.
Было отмечено, что согласно постановлению, в целях обеспечения очередности рабочих дней и дней отдыха на территории Азербайджанской Республики рабочие дни 11 и 12 мая заменены на дни отдыха 8 и 16 мая соответственно.
Таким образом, с 9 по 15 мая, включая праздничные дни в связи с окончанием месяца Рамазан, будут нерабочими. Рабочие дни начнутся с 16 мая.
Согласно другому решению Кабинета Министров, движение общественного транспорта в стране будет приостановлено с 00:00 9 мая до 06:00 16 мая.