Daha 2 035 yeni yoluxma qeydə alınıb, 32 nəfər ölüb
Azərbaycanda koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 2 035 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 1 174 nəfər müalicə olunaraq sağalıb. Visiontv.az xəbər verir ki, bu barədə Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargah məlumat yayıb.
Son sutkada 32 nəfər COVID-19-dan vəfat edib.
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 273 869 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 243 467 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 3 743 nəfər vəfat edib, aktiv xəstə sayı 26 659 nəfərdir.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 12 701, ötən müddət ərzində isə ümumilikdə 2 948 419 test aparılıb.

В Азербайджане за сутки скончались 32 пациента с диагнозом COVID-19
Число выздоровевших после заболевания COVID-19 (инфекционным заболеванием, вызываемом коронавирусом SARS-CoV-2 – прим. ред.) в Азербайджане составило, по данным на 6 апреля 2021 года, 243 467 человек. Об этом во вторник сообщили в Оперативном штабе при Кабинете Министров страны.
За минувшие сутки заболевание выявили у 2 035 человек, 1174 инфицированных выздоровели, 32 пациента с диагнозом COVID-19 скончались.
За отчетный период в Азербайджане провели 12701 тест на COVID-19. Общее количество тестов за все время вспышки заболевания в стране составило 2 948 419.
Отметим, что по состоянию на 6 апреля 2021 года Азербайджан сообщил о 273 869 подтвержденных случаях COVID-19. 243 467 человека из общего числа заразившихся выздоровели, 3 743 скончались. Текущее число больных COVID-19 в странесоставило 26 659 человек.