Azərbaycanda daha 319 nəfər koronavirusa yoluxub, 5 nəfər ölüb
Azərbaycanda koronavirus infeksiyasına 319 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 161 nəfər müalicə olunaraq sağalıb və evə buraxılıb. Bu barədə Visiontv.az-a Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan məlumat verilib. Bildirilib ki, son sutkada 5 nəfər COVID-19-dan vəfat edib
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 235 333 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 229 143 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 3 230 nəfər vəfat edib. Hazırda 2 960 aktiv xəstə var.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 7 928, bu günə qədər isə ümumilikdə 2 618 808 test icra olunub.

​​​​​​​В Азербайджане выявлено 319 новых случаев заражения COVID-19
В Азербайджане за последние сутки зарегистрировано 319 новых случаев заражения коронавирусом, 161 человек выписан после выздоровления. Об этом Visiontv.az сообщили в Оперативном штабе при Кабинете министров.
За сутки от COVID-19 умерли 5 пациентов.
На сегодняшний день в стране выявлено 235 333 фактов заражения коронавирусной инфекцией, 229 143 человека выписаны после выздоровления, 3 230 скончались. В настоящее время лечение от вируса в больницах проходят 2 960 пациентов.
За последние 24 часа в связи с выявлением новых случаев заражения проведено 7 928 тестов, всего - 2 618 808.