Prezident Zəngilanda məktəb tikintisinə 300 min manat ayırıb
Prezident İlham Əliyev Zəngilan şəhərində məktəb binasının layihələndirilməsi və tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Visiontv.az xəbər verir ki, Sərəncama əsasən, Zəngilan şəhərində 960 şagird yerlik tam orta məktəb binasının layihələndirilməsi və tikintisi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2022-ci il dövlət büdcəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərin yenidən qurulması və bərpası üçün nəzərdə tutulan vəsaitdən Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinə ilkin olaraq 300,0 (üç yüz) min manat ayrılıb.
2. Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi bu Sərəncamın 1-ci hissəsində göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etsin.

В Зангилане построят здание школы - РАСПОРЯЖЕНИЕ
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по проектированию и строительству школьного здания в Зангилане.
Как сообщает Visiontv.az, для проектирования и строительства в городе Зангилан полноценного здания средней школы на 960 ученических мест Распоряжением Министерству науки и образования Азербайджанской Республики первоначально выделено 300 тысяч манатов из средств, предусмотренных в Государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2022 год на реконструкцию и восстановление освобожденных от оккупации территорий.