Şəhid və qazi övladları üçün növbəti xeyriyyə aksiyası təşkil olunub
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi və Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə şəhid və qazi ailələri övladları ilə bağlı xeyriyyə aksiyası keçirilib.
Aksiyada “Medilux” klinikasının plastik cərrahı Dilqəm Məhərrəmov təmənnasız iştirak edib. Aksiyanın aparıcısı Könül Muxtarova ənənə halını almış xeyriyyə tədbirinin iştirakçılarını salamlayıb, sonra Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin Qadınlar və Hərbi Qulluqçuların Ailələri ilə iş üzrə şöbənin rəisi Zümrüd Səmədova, Azərbaycan Qarabağ Müharibəsi Əlilləri, Veteranları və Şəhid Ailələri İctimai Birliyi Nizami rayon filialının sədri Məhi Mehdiyev, “Təhsil” İdman Mərkəzinin 2 saylı Respublika İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbinin direktoru Əjdər Cəfərov, Əməkdar idman ustası, Əməkdar məşqçi, kikboksinq üzrə 26 qat dünya çempionu Eduard Məmmədov, həmçinin tanınmış mədəniyyət və incəsənət nümayəndələri çıxış ediblər.
Vətən müharibəsində Qələbəmizi qanı və canı bahasına qazanan Şəhid və Qazi ailələri daim diqqət mərkəzində saxlayan Baş İdarə bu aksiyanı gələcəkdə də davam etdirəcək.

Главное Управление продолжает благотворительную акцию
Благотворительная акция для детей шехидов и участников войны, организованная Министерством Обороны Азербайджанской республики и Главным управлением культуры города Баку, с участием пластического хирурга клиники “Medilux” Дильгама Магеррамова продолжается.
Ведущая акции Кенюль Магеррамова, поприветствовав участников проинформировала всех о предыдущих мероприятиях данной акции. Начальник отдела по работе с женщинами и семьями военнослужащих Главного Управления личного состава Министерства обороны Зумруд Самедова, председатель Низаминского районного филиала Общественной организации Инвалидов, Ветеранов и Семей Шехидов Азербайджана Мехи Мехтиев, директор Республиканской специализированной детско-юношеской спортивной школы № 2 Олимпийских резервов Спортивного центра «Təhsil» Аждар Джафаров, Заслуженный мастер спорта, Заслуженный тренер, 26-ти кратный чемпион мира по кикбоксингу Эдуард Мамедов, также известные деятели культуры и искусств выразили свои искренние пожелания.
Члены семей шехидов и участников войны поблагодарили организаторов за заботу и внимание.
Главное Управление и впредь будет продолжать такие акции и оказывать должное внимание семьям шехидов и участникам Карабахской войны.