Müdafiə Nazirliyi və Hərbi Prokurorluq arasında birgə tədbirlər planı imzalanıb
2022-ci ildə Azərbaycan Ordusunda hüquq qaydalarının və hərbi intizamın möhkəmləndirilməsi, cinayət hadisələrinin qarşısının alınması məqsədilə Müdafiə Nazirliyi ilə Respublika Hərbi Prokurorluğu arasında birgə tədbirlər planı imzalanıb.
Bu barədə Visiontv.az-a nazirlikdən məlumat verilib.
Plana əsasən keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbirlərin icra vaxtı, keçirilmə yeri və məsul şəxslər müəyyən edilib.
İl ərzində Müdafiə Nazirliyinin tabeliyində olan birlik, birləşmə, hərbi hissə və xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrində müxtəlif kateqoriyalardan olan hərbi qulluqçularla nəzərdə tutulan görüşlərdə şəxsi heyətin hüquqi biliklərinin artırılması, nizam-intizamın və hüquq qaydalarının möhkəmləndirilməsi, mövcud problemlərin aradan qaldırılması istiqamətində müəyyən olunmuş tədbirlər və digər fəaliyyətlər həyata keçiriləcək.

Минобороны и Военная прокуратура подписали план совместных мероприятий
В целях укрепления правопорядка и военной дисциплины, а также предотвращения преступных деяний в Азербайджанской армии, между Министерством обороны и Военной прокуратурой Республики подписан план совместных мероприятий на 2022 год.
Об этом Visiontv.az сообщили в пресс-службе министерства обороны Азербайджана.
В соответствии с планом определены сроки и места проведения запланированных мероприятий, а также ответственные лица.
В ходе встреч, предусмотренных в течение года в объединениях, соединениях, воинских частях и специальных военно-учебных заведениях Министерства обороны с участием различных категорий военнослужащих, будут осуществлены мероприятия, направленные на повышение правовых знаний личного состава, укрепление дисциплины и правопорядка, устранение имеющихся проблем и иная деятельность.