Dünyanın ən kiçik Rolls-Royce avtomobili
Markanın zavodunda əllə yığılan hər bir Rolls-Royce avtomobilinin unikal tarixi var. Lakin, bir layihə Rolls-Royce komandasının qəlbində xüsusi yer tutur - bu uşaq elektrik SRH avtomobilidir. Bu yaxınlarda o, qayğıkeş yoxlama və diqqətli xidmət üçün Qudvudda markanın zavoduna gəldi.
Rolls-Royce SRH, Chichester şəhərindəki St Richard xəstəxanasının pediatrik şöbəsi üçün nəzərdə tutulmuşdur və burada mühüm rol oynayır. Əməliyyat edilməli olan gənc pasiyentlər əməliyyat otağına piyada və ya əlil arabası deyil, kiçik Rolls-Royce təkərinin arxasında yollanırlar. Bu sadə tədbir həyəcan səviyyəsini azaltmağa və stress vəziyyətini xoş, yaddaqalan bir təcrübəyə çevirməyə imkan verir – həm uşaqların özləri, həm də onların valideynləri və xəstəxana işçiləri üçün.
Avtomobil 2017-ci ildə hazırlanıb xəstəxanaya təhvil verilmişdir. O andan etibarən 2 000-dən çox cəsur uşaq onun sükanı arxasında gəzdi. İstifadə şəraiti onun zərif lak-boya örtüyünə qaçılmaz təsir göstərdi -bu isə Rolls-Royce avtomobilinin sürücü vəsiqəsi olmadan gənc sürücülər tərəfindən xəstəxananın dəhlizləri ilə idarə olunduğu yeganə məlum hadisədir.
Avtomobil ilk 100 000 metr yürüşdən sonra texniki xidmət üçün Rolls-Royce zavoduna qayıtdı. Bespoke ustaları və markanın mütəxəssisləri SRH-ni orijinal vəziyyətinə qayğı ilə bərpa etdilər.
Cərrahiyyə şöbəsinin tibb bacısı Linda Collins, qeyd etdi: "bu, bizim miniatür Rolls-Royce-ə Xidmət etmək üçün ideal bir andır, çünki biz məhdudiyyətlər rejimindən çıxırıq və pediatrik cərrahiyyə xidmətlərini bərpa edirik. Gənc pasiyentlərimiz yenə də bu avtomobillə əməliyyat otağına gedə biləcəklər. Bu, qarşıdan gələn prosedurun streslərindən yayınmağa kömək edir. Rolls-Royce Motor Cars-A sevimli kiçik avtomobilimizi mükəmməl vəziyyətdə saxlamağa kömək etdiyiniz üçün çox təşəkkür edirik".

САМЫЙ МАЛЕНЬКИЙ ROLLS-ROYCE В МИРЕ ПРОХОДИТ ОБСЛУЖИВАНИЕ НА ЗАВОДЕ ROLLS ROYCE В ГУДВУДЕ
За каждым автомобилем Rolls-Royce, собранным вручную на заводе марки, кроется уникальная история. Однако один Bespoke проект занимает особое место в сердцах команды Rolls-Royce – это детский электрический автомобиль SRH. Недавно он вернулся домой на завод марки в Гудвуде для заботливого осмотра и бережного обслуживания. Rolls-Royce SRH предназначен для педиатрического отделения больницы Святого Ричарда в Чичестере, где он выполняет важную роль. Юные пациенты, которым предстоит операция, отправляются в операционную не пешком или на кресле-каталке, а самостоятельно за рулём маленького Rolls-Royce. Эта простая мера позволяет снизить уровень тревоги и превратить стрессовую ситуацию в приятный, запоминающийся опыт – как для самих детей, так и их родителей и сотрудников больницы.
Автомобиль был построен и передан больнице в 2017 году. С этого момента более 2 000 отважных малышей прокатились за его рулём. Условия эксплуатации неизбежно сказались на его элегантном лакокрасочном покрытии – а это, пожалуй, единственный известный случай, когда автомобиль Rolls-Royce управляется по коридорам больницы юными водителями без водительских прав.
Автомобиль вернулся домой на завод Rolls-Royce для технического обслуживания после первых 100 000 метров пробега. Мастера Bespoke и специалисты марки заботливо восстановили SRH до его первозданного состояния.
Линда Коллинз, сестра отделения дневной хирургии, отметила: «Это идеальный момент для обслуживания нашего миниатюрного Rolls-Royce, поскольку мы выходим из режима ограничений и возобновляем педиатрические хирургические услуги. И наши юные пациенты снова смогут проехать свой путь в операционную на этом автомобиле. Это помогает отвлечься от предстоящей процедуры. Огромное спасибо Rolls-Royce Motor Cars за помощь в поддержании нашего любимого маленького автомобиля в идеальном состоянии».