Urmu türklərinin molla rejiminə son etirazından sonra hazırda İranın hakim elitasında iki fərqli tendensiya müşahidə olunur.
Erməni lobbi təşkilatları və din xadimləri (onlar əslində din yox, şər xadimləridir - B.M) Ukrayna və Azərbaycan ərazilərində separatçılıq və terrorizmə "sponsor"luq etmiş dələduz milyarder Ruben Vardanyandan ötrü yaxalarını cırmağa, dünya liderlərinə məktub yazıb onun həbsdən azad edilməsinə nail olmaq üçün timsah göz yaşları axıtmağa davam edirlər.
Ərdoğan və Pezeşkianın açıqlamaları panfarsçıları niyə qəzəbləndirir?
İndi də bir neçə inkarçı martın 18-dən təbliğat aparmağa başlayıb ki, bəs, "İlaxır Çərşənbə bizim deyil", "Novruz bizim bayram deyil", "tonqal qalamaq, od üzərindən tullanmaq zərdüştilərə aiddir", "Səməni farslarındır" və s.
Erməni məhbusların Bakı Hərbi Məhkəməsinin küresüsündən səsləndirdikləri şok etiraflar Paşinyan üçün həqiqətən də öldürücüdür.
Martın 16-da Ermənistanın gün ərzində üç dəfə təxribat törətməsinin, ərazilərimizi atəşə tutmasının pərdəarxası təhrikçisi, motivatoru, "dirijor"u kimdir? Onsuz da kövrək olan sülh prosesini kim(lər) pozmaq istəyir?
Böyük Britaniyanın Bakıdakı diplomatik nümayəndəliyinə hərbi attaşe təyin edilməsi təkcə erməniləri deyil, Rusiyanı və İranı da ciddi şəkildə narahat edir.
11 mart 2025-ci il. Məkan - Paris...
İslam dünyasının üç aparıcı ölkəsindən ikisi (Səudiyyə Ərəbistanı və İran) müsəlman ölkələrinə pis nümunə olmağa davam edir. Səudiyyə sünni məzhəbçiliyini, İran isə fars-şiə məzhəbçiliyini, təəssübkeşliyini qızışdırmağa davam edir.
Ötən yazımın postskriptum hissəsində separatçılığa, terrorçuluğa, işğalçılığa meylli bir toplumu - erməniləri "şok terapiya" üsulu ilə sağaltmağın, onları reallıq hissinə qaytarmağın və irqçilik, millətçilik zəhərindən təmizləməyin (denasifikasiyanın) yolları, variantları barədə danışmış, eyni zamanda, bütövlükdə Ermənistanın özünü tam nəzarət altına almağımızın vacibliyini vurğulamışdım.