Şəhid və qazi övladları üçün xeyriyyə aksiyası keçirilib
Sentyabrın 14-də Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi və Bakı Şəhər Mədəniyyət Baş İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə növbəti dəfə xeyriyyə aksiyası keçirilib .
Aksiyada “Medilux” klinikasının plastik cərrahı Dilqəm Məhərrəmov təmənnasız iştirak edib. Artıq üçüncü dəfədir təşkil olunan xeyriyyə tədbirinə həmçinin tanınmış sənətkarlar  - Azərbaycan Respublikasının Xalq artistləri Flora Kərimova, Aftandil İsrafilov və Mənsum İbrahimov dəstək veriblər. Aksiyada aparıcı Könül Muxtarova iştirak edib.
Vətən müharibəsində qələbəmizi qanı və canı bahasına qazanan Şəhid və Qazi ailələri daim diqqət mərkəzində saxlayan Baş İdarə bu aksiyanı gələcəkdə də davam etdirəcək.

Проведена благотворительная акция для детей шехидов и гази
14-го сентября Министерство Обороны Азербайджанской Республики и Главное Управление Культуры города Баку провели очередную благотворительную акцию.
В акции принял участие пластический хирург клиники «Medilux» Дильгям Магеррамов, безвозмездно проводя операцию детям шехидов и гази. В благотворительном мероприятии приняли участие известные деятели искусств – Народные артисты Азербайджана – Флора Керимова, Автандил Исрафилов и Мансум Ибрагимов. Ведущим мероприятия была Кенюль Мухтарова.
Члены семей шехидов и гази поблагодарили организаторов акции за оказанные внимание и заботу.
Главное Управление и в дальнейшем будет продолжать благотворительные акции и оказывать содействие семьям шехидов и гази Отечественной войны.