“Naxçıvanbank” ASC-nin Müşahidə Şurasında dəyişikliklər baş verib.
Visiontv.az xəbər verir ki, səhmdarların qərarı ilə, Baharxanım Talıbova Vasif qızı və Rifat Mahmudov Nazim oğlu Müşahidə Şurasında üzvlükdən çıxarılıb. Müşahidə Şurasının sədri olan Əsədulla İsgəndərov Fikrət oğlu vəzifəsindən azad edilərək üzv təyin edilib.
Novruzov Binnət Yasin oğlu Müşahidə Şurasına sədr, Rüfət Məmmədov Əhədağa oğlu isə üzv təyin ediliblər.
Xatırladaq ki, “Naxçıvanbank” 2008-ci ildə yaradılıb, ölkənin yeganə regional bankıdır. Onun nizamnamə kapitalı 82.43 milyon manatdır. Bankın səhmdarları 4 fiziki şəxsdir.

Дочь Васифа Талыбова отстранена от руководства Naxchıvan Bank
По информации, председатель Наблюдательного совета Асадулла Искендеров освобожден от занимаемой должности, на его место назначен Биннат Новрузов. Бывший председатель избран членом совета, вместе с ним в совете будет представлен и Руфат Мамедов.
Кроме того, от должности были освобождены члены Наблюдательного совета Бахарханым Талыбова (дочь бывшего председателя Верховного меджлиса Нахчыванской АР Васифа Талыбова) и Рифат Махмудов.
Напомним, что Naxchıvan Bank был создан в 2008 году и является единственным региональным банком в стране. Его уставный капитал составляет 94 млн манатов. Акционерами банка являются 4 физических лица, имена которых не разглашаются.