İsraillə Birgə Komissiyanın Azərbaycan tərəfdən tərkibi genişləndirilib
Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İsrail Dövləti Hökuməti arasında Birgə Komissiyanın Azərbaycan Respublikası tərəfindən tərkibinin təsdiq edilməsi barədə” 6 iyun 2017-ci iltarixli sərəncamında dəyişiklik edib.
Visiontv.az xəbər verir ki, dövlət başçısının bununla bağlı imzaladığı yeni sərəncama əsasən, Ələt azad iqtisadi zonasının səlahiyyətli qurumunun İdarə Heyətinin sədri komissiyanın tərkibinə daxil edilib.
Xarici İşlər Nazirliyi bu dəyişiklik barədə İsrail tərəfinə müvafiq bildiriş göndərməlidir.
Xatırladaq ki, Prezident İlham Əliyevin ötən il mayın 22-də imzaladığı sərəncamla, sözügedən vəzifəni Valeh Ələsgərov tutur.

Расширен состав межправительственной комиссии Азербайджан-Израиль
Президент Ильхам Алиев внес изменения в распоряжение от 6 июня 2017 года "Об утверждении состава совместной комиссии между правительством Азербайджанской Республики и правительством Государства Израиль со стороны Азербайджана". Как сообщает Visiontv.az, согласно распоряжению главы государства, в состав комиссии от Азербайджана включен председатель Правления Уполномоченной структуры Алятской свободной экономической зоны.
Министерство иностранных дел Азербайджана должно проинформировать израильскую сторону о расширении состава комиссии от Азербайджана.
Напомним, что распоряжением президента Ильхама Алиева от 22 мая прошлого года председателем Правления Уполномоченной структуры Алятской свободной экономической зоны назначен Валех Алескеров.