Ermənistan prezidenti istefaya getdi
Ermənistan prezidenti Armen Sarkisyan istefaya gedib. Bu barədə Ermənistan prezidentinin saytında yerləşdirilən açıqlamada deyilir.
"Mən çox uzun müddət düşündüm və təxminən dörd illik fəal işdən sonra Ermənistan prezidenti vəzifəsindən istefa vermək qərarına gəldim. Bu, qətiyyən emosional qərar deyil və müəyyən məntiqdən irəli gəlir", - deyə açıqlamada bildirilir.
A.Sarkisyan əlavə edib ki, prezidentin "ölkə və millət üçün bu çətin dövrdə daxili və xarici siyasətin fundamental proseslərinə təsir etmək üçün lazımi alətləri yoxdur".

Президент Армении подал в отставку
Президент Армении Армен Саркисян подал в отставку. Сообщение об этом размещено на сайте армянского лидера, передает Visiontv.az со ссылкой на РЕН ТВ.
Я очень долго думал, и после почти четырех лет активной работы принял решение подать в отставку с поста президента Армении. Это абсолютно не эмоциональное решение, и исходит из определенной логики", - сказано, в частности, в сообщении.
Саркисян заявил также, что президент "не имеет необходимых инструментов, чтобы в нынешний сложный для страны и нации период повлиять на коренные процессы внутренней и внешней политики".