Dağıstanın Azərbaycandakı nümayəndəliyi Qələbə günü münasibəti ilə tədbir keçirib
Rusiya Federasiyasının Azərbaycandakı səfirliyində 9 may Böyük Vətən müharibəsində Qələbənin ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Tədbir iştirakçıları 20 Yanvar- Memorial Abidə Kompleksini ziyarət edib, önünə gül dəstələri düzüblər.
Tədbir çərçivəsində Rusiya Federasiyasının Azərbaycandakı Səfirliyinin Dağıstan Nümayəndəliyinin  rəhbəri Marat Askendorov, onun müavini Xosrov Həsənbəyov o cümlədən Nümayəndəliyin məsul əməkdaşları Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatının sədri, müharibə və əmək veteranı Fatma Səttarovla görüşüb, səfirliyin adından təbrik ediblər.
Görüşdə F.Səttarova onun və bütün müharibə veteranlarının, həmçinin Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatının daim dövlət qayğısı ilə əhatə olunmasından razılığını bildirib və Dağıstan nümayəndəliyinin rəhbərliyinə minnətdarığını ifadə edib.

9 мая Сотрудники Представительства Республики Дагестан в г Баку приняли участие в мероприятиях приуроченных к 77 годовщине победы над фашизмом
10.05.2022
9 мая в посольстве Российской Федерации в Азербайджане состоялось мероприятие, посвященное годовщине Победы в Великой Отечественной войне.
Участники мероприятия посетили Мемориальный комплекс 20 января и возложили к нему цветы.
В рамках мероприятия руководитель постоянного представительства Республики Дагестан Российской Федерации в Азербайджанской Республике Марат Аскендеров и его заместитель Хосров Гасанбеков, а также ответственные сотрудники представительства встретились с председателем организации Ветеранов войны, труда и Вооруженных сил, ветераном войны и труда Фатмой Саттаровой, поздравили ее от имени посольства.
На встрече Ф.Саттарова выразила удовлетворение тем, что она и все ветераны войны, а также организация Ветеранов войны, труда и Вооруженных сил всегда окружены заботой государства и выразила признательность руководству представительства Дагестана.