Azərbaycan Ordusu 50 şəhid verib
Sentyabrın 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Daşkəsən, Kəlbəcər, Laçın və Zəngilan istiqamətlərində genişmiqyaslı təxribat törədilib.
Bu barədə Visiontv.az-a Müdafiə Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, genişmiqyaslı təxribatın qarşısı alınarkən Azərbaycan Ordusundan 42, Dövlət Sərhəd Xidmətindən isə 8 hərbi qulluqçu olmaqla ümumilikdə Silahlı Qüvvələrin 50 hərbi qulluqçusu şəhid olub.
"Şəhid olan hərbi qulluqçularımızın ailələrinə və yaxınlarına dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralılarımıza Allahdan şəfa diləyirik. Şəhidlərimizin qanı yerdə qalmadı. Bildiririk ki, şəhid olmuş hərbi qulluqçularımızın adlı siyahısı ictimaiyyətə əlavə təqdim olunacaq", - məlumatda deyilir.

Минобороны: 50 военнослужащих ВС Азербайджана стали шехидами
Ночью 12 и утром 13 сентября вооруженные силы Армении совершили широкомасштабную провокацию на Дашкесанском, Кяльбаджарском, Лачынском и Зангиланском направлениях азербайджано-армянской государственной границы.
Об этом Visiontv.az сообщили в Министерстве обороны Азербайджана.
Было отмечено, что при предотвращении провокации 50 военнослужащих ВС Азербайджана стали шехидами - 42 военнослужащих Азербайджанской армии и 8 военнослужащих Государственной пограничной службы.
В оборонном ведомстве выразили соболезнования семьям и близким погибших военнослужащих.
"Наши шехиды не остались неотомщенными. Общественности будет представлен поименный список военнослужащих, ставших шехидами", - добавили в Минобороны.