“Startap üçün yeni imkanlar” müzakirə ediləcək
Startaplar üçün yaradılmış yeni dəstək mexanizmləri, o cümlədən “Startap” şəhadətnaməsi ilə bağlı mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektləri üçün məlumatlandırıcı vebinar təşkil olunacaq. Visiontv.az xəbər verir ki, mayın 7-də saat 11.00-da Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə keçiriləcək “Startap üçün yeni imkanlar” mövzusunda vebinarda startaplar üçün yeni maliyyə dəstəyi mexanizmləri, “Startap” şəhadətnaməsinin üstünlükləri, müraciət qaydası və lazım olan sənədlər barədə məlumat veriləcək, KOB subyektlərini maraqlandıran suallar cavablandırılacaq.
KOB subyektləri aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməklə vebinarda iştirak edə bilərlər:
https://zoom.us/webinar/register/WN_6jLmAUoVQO2FMUx6LFiJfA
Məlumat üçün bildirək ki, KOBİA tərəfindən “Startap” şəhadətnaməsinin verilməsi üçün KOB subyektlərindən müraciətlərin qəbulu davam edir. “Startap” şəhadətnaməsini alan mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsinə uyğun olaraq şəhadətnaməni aldıqları tarixdən innovasiya fəaliyyətindən əldə etdikləri gəlirlər üzrə mənfəət və gəlir vergisindən 3 il müddətinə azad edilir. “Startap” şəhadətnaməsi almaq istəyən KOB subyektləri müvafiq ərizə və digər sənədlərlə birgə Agentliyə yazılı formada (Ünvan: AZ1069, Bakı şəhəri, Atatürk prospekti, 134) və ya elektron qaydada (info@smb.gov.az) müraciət edə bilərlər. Müraciət etmək üçün müvafiq ərizə forması və lazım olan digər sənədlər barədə məlumatlar KOBİA-nın rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilib - https://bit.ly/3dETJqw

В Азербайджане будет проведен вебинар на тему «Новые возможности для стартапов»
В связи с новыми механизмами поддержки стартапов, включая сертификат Startup, для субъектов микро, малого и среднего предпринимательства в Азербайджане будет организован информационный вебинар на тему «Новые возможности для стартапов».
Как сообщили Visiontv.az в Агентстве по развитию малого и среднего предпринимательства (МСП) Азербайджана, в ходе вебинара, который состоится в 11:00 7 мая, будет предоставлена информация о новых механизмах финансовой поддержки стартапов, преимуществах сертификата Startup, процедуре подачи заявки и необходимых документов, а также будут даны ответы на вопросы субъектов МСБ.
Регистрацию для участия в вебинаре можно пройти, перейдя по ссылке:
https://zoom.us/webinar/register/WN_6jLmAUoVQO2FMUx6LFiJfA
В Агентстве отметили, что субъекты микро и малого бизнеса, получившие сертификат Startup, в соответствии с Налоговым кодексом Азербайджана с даты его получения освобождены от уплаты налога на прибыль и подоходного налога с доходов от инновационной деятельности сроком на 3 года.
Для получения сертификата необходимо обратиться в Агентство по развитию МСП в письменной форме по адресу: AZ1069, город Баку, проспект Ататюрка, 134, или в электронном виде, направив письмо по адресу: info@smb.gov.az.