Son sutkada 628 nəfər COVİD-19-dan sağalıb
Azərbaycanda son sutkada koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 1 477 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 628 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan Visiontv.az-a verilən məlumata görə, analiz nümunələri müsbət çıxan 21 nəfər vəfat edib.
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 517 802 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 485 232 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 6 915 nəfər vəfat edib. 25 655 nəfər aktiv xəstə sayını təşkil edib.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 9 183, bu günə qədər isə ümumilikdə 5 117 481 test icra olunub.

В Азербайджане за сутки коронавирусом заразились 1 477 человек
В Азербайджане зарегистрировано 1 477 новых случаев заражения коронавирусной инфекцией (COVID-19), 628 больных вылечились.
Как сообщили Visiontv.az в Оперативном штабе при Кабинете министров, от коронавируса скончался 21 человек.
На сегодняшний день в стране выявлено 517 802 факта заражения COVID-19, из них вылечились 485 232 человека, 6 915 скончались, активно больных - 25 655.
За последние сутки в связи с выявлением новых случаев заражения коронавирусом проведено 9 183 теста, в целом - 5 117 481 тест.