Naxçıvanda müharibə əlillərinə ev tikintisi üçün 1 milyon manat ayrılıb
Prezident İlham Əliyev Naxçıvan Muxtar Respublikasının ərazisində yaşayan Vətən müharibəsi ilə əlaqədar şəhid ailəsi statusu almış, habelə müharibə ilə əlaqədar əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərin mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması haqqında sərəncam imzalayıb.
Visiontv.az xəbər verir ki, sərəncama əsasən Naxçıvan Muxtar Respublikasının ərazisində yaşayan Vətən müharibəsi ilə əlaqədar şəhid ailəsi statusu almış, habelə müharibə ilə əlaqədar əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərin mənzillə və ya fərdi evlə təmin olunması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Naxçıvan Muxtar Respublikasının Nazirlər Kabinetinə 1,0 (bir) milyon manat vəsait ayrılıb.
Maliyyə Nazirliyi maliyyələşməni təmin etməli, Nazirlər Kabineti isə sərəncamdan irəli gələn məsələləri həll etməlidirlər.

В Нахчыване на строительство дома для инвалидов войны выделен 1 млн манатов
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение об улучшении жилищно-бытовых условий семей шехидов, а также лиц, получивших инвалидность в результате участия в Отечественной войне, проживающих на территории Нахчыванской Автономной Республики.
Как сообщает Visiontv.az, согласно распоряжению, в целях обеспечения вышеуказанных лиц квартирами или частными домами из резервного фонда президента Азербайджанской Республики, предусмотренного в государственном бюджете на 2021 год, Кабинету министров Нахчыванской Автономной республики выделен 1 млн манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование, а Кабинету министров - решить вопросы, вытекающие из распоряжения.