Ərdoğanın təyyarəsi Füzuli Beynəlxalq Hava Limanına eniş edəcək
“Oktyabrın 26-da Azərbaycana səfərim olacaq. Səfər proqramında Bakıda olmaq nəzərdə tutulmayıb, amma inşallah Füzuli Beynəlxalq Hava Limanının açılışında iştirak edəcəyəm”.
Bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Afrikadan qayıdarkən jurnalistlərin sualını cavablandıran zaman deyib.
Türkiyə dövlət başçısı bildirib ki, səfərlə əlaqədər Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə müzakirələr aparıb: “Bu mövzuyla bağlı qardaşım İlham Əliyevlə də müzakirə aparmışıq. Səfər çərçivəsində hava limanı, oradakı bir neçə magistral yolun açılışını edəcəyik və kənd təsərrüfatı ilə bağlı görülən bəzi işlərlə tanış olacağıq”.

Эрдоган примет участие в открытии аэропорта Физули
"26 октября состоится мой визит в Азербайджан. Программа визита не предусматривает пребывания в Баку, я приму участие в открытии аэропорта Физули".
Как сообщает Visiontv.az, об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, отвечая на вопрос журналистов по возвращении из поездки в Африку.
Глава турецкого государства отметил, что обсудил с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым свой предстоящий визит: "В рамках визита мы откроем аэропорт, несколько автомагистралей и ознакомимся с проводимыми работами".