Təhsil Nazirliyindən 8 mart MÜRACİƏTİ
Təhsil Nazirliyi 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə məktəblərdə şagird və valideynlərdən pul yığılması ilə bağlı sosial şəbəkələrdə yayılan məlumatlara münasibət bildirib.
Visiontv.az xəbər verir ki, nazirlikdən "Report"un sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, bu və ya digər hallarla bağlı qurumun “Qaynar xətt” xidmətinə (146-1) və yaxud office@edu.gov.az elektron poçt ünvanına anonim olmadan müraciət edilə bilər.
"Təhsil Nazirliyi qarşıdan gələn 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə bütün xanımları təbrik edir. Bu gün pedaqoji heyətimizin böyük əksəriyyətini təşkil edən xanım müəllimlərimizin, həm də fədakar ana kimi Vətən müharibəsində iştirak etmiş qəhrəman övladların yetişməsində rolu danılmazdır.
Bayram münasibətilə xoşagəlməz hallara qarşı müəllimlər, valideynlər və ümumilikdə, cəmiyyət olaraq birgə mübarizə aparmalı, dəyərlərimizi qorumalı və gələcək nəsillərə çatdırmalıyıq", - nazirlikdən vurğulanıb.

Минобразования обратилось к общественности по поводу сбора денег в школах
Министерство образования Азербайджана прокомментировало распространенную в социальных сетях информацию о сборе денег с учеников и родителей в школах в связи с Международным женским днем - 8 Марта. В ответ на запрос Visiontv.az в министерстве сообщили, что в случае возникновения подобных случаев следует обратиться на "горячую линию" ведомства (146-1) или по адресу электронной почты office@edu.gov.az.
"Министерство образования поздравляет всех женщин с наступающим Международным женским днем. Неоспорима роль наших женщин-педагогов, составляющих сегодня подавляющее большинство педагогического состава, в воспитании детей-героев.
Учителя, родители и общество должны совместно бороться с неприятными инцидентами, защищать наши ценности и передавать их будущим поколениям", - подчеркнули в ведомстве.