Təhsil işçilərinin vaksinasiyasına başlanılıb
Bu gündən “Azərbaycan Respublikasında COVID-19 xəstəliyi əleyhinə 2021-2022-ci illər üçün Vaksinasiya Strategiyası”na uyğun olaraq ümumi təhsil müəssisələrinin pedaqoji və texniki heyəti üçün vaksinasiya prosesinə başlanılıb. Bu barədə Təhsil Nazirliyi və İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi birgə məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, ilkin olaraq yaşı 50 və daha yuxarı olan pedaqoji və texniki heyətin vaksinasiyasına start verilib. Bu məqsədlə Bakı şəhərində yerləşən ümumtəhsil məktəblərində 10 peyvənd məntəqəsi yaradılıb.
İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən peyvənd məntəqələri kompüter avadanlıqları ilə təchiz olunub və data kart vasitəsilə internetə çıxış təmin olunub.
Qeyd edək ki, koronavirus pandemiyası şəraitində normal tədris mühitinin davam etdirilməsi üçün pedaqoji və texniki heyətin vaksinasiya prosesində iştirakı zəruridir.

В Азербайджане началась вакцинация работников образования
С сегодняшнего дня в соответствии со ”Стратегией вакцинации против COVID-19 в Азербайджанской Республике на 2021-2022 годы" начался процесс вакцинации педагогического и технического персонала общеобразовательных учреждений. Как сообщает Visiontv.az, об этом говорится в совместном заявлении Министерства образования и Государственного агентства по обязательному медицинскому страхованию.
Было отмечено, что первоначально был дан старт вакцинации педагогического и технического персонала в возрасте 50 лет и старше. С этой целью в общеобразовательных школах города Баку созданы 10 прививочных пунктов.
Государственное агентство по обязательному медицинскому страхованию оснастило прививочные пункты компьютерным оборудованием и обеспечило доступ в интернет через data-карту.
Участие педагогического и технического персонала в процессе вакцинации необходимо для поддержания нормальной учебной среды в условиях пандемии коронавируса.